Instalacja gazowa do auta z bezpośrednim wtryskiem!

Posiadasz auto z bezpośrednim wtryskiem?

Możemy przystosować do zasilania gazem większość aut posiadających bezpośredni wtrysk benzyny. Ogranicza nas jedynie ilość cylindrów w silniku (maksymalnie 6), oraz typ wtryskiwaczy benzynowych (muszą być elektromechaniczne, nie piezoelektryczne). Nie masz pewności czy Twoim samochodzie można zamontować instalację gazową? Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy. Najlepiej wypełnij formularz na dole tej strony.

Rzeczy, które warto wiedzieć

 • Obecny etap rozwoju instalacji gazowych do wtryskowy bezpośrednich jest już w fazie zaawansowanej. Nie jest to już w żadnym wypadku nowość. Technologia jest dopracowana oraz znane są gotowe i sprawdzone rozwiązania. Większość najpopularniejszych silników z wtryskiem bezpośrednim została już „zagazowana” i dokładnie przetestowana.  
 • Auto z wtryskiem bezpośrednim spalają podczas pracy na gazie także benzynę, w celu ochrony wtryskiwaczy benzynowych. Nie jest to nic nadzwyczajnego, instalacje gazowe do „zwykłych” wtrysków bezpośrednich także mogą zużywać  benzynę podczas pracy na gazie w celu „ochrony” silnika lub poprawy osiągów. Należy także pamiętać, że każda instalacja gazowa „zużywa” benzynę, chociażby podczas rozruchu zimnego silnika.
 • Ilość benzyny zużywana podczas pracy na gazie silnika z wtryskiem bezpośrednim jest bardzo niewielka (kilka do kilkunastu procent). Przykładowe zużycie w tabelce poniżej (dane ze strony ALEX Sp. z o.o.):
  • VW Passat 1.4 TSI >> 8,8L gazu + 0,26L benzyny/100km
  • Audi Q7 3.6 FSI >> 16,3L gazu +0,81L benzyny/100km
  • Skoda Roomster 1.2 TSI >> 7,3L gazu +0,20L benzyny/100km
  • Skoda SuperB 1.8 TSI >> 10,1L gazu +0,30L benzyny/100km
  • VW Caddy 1.2 TSI >> 8,1L gazu+0,25L benzyny/100km

Instalacja, którą proponujemy:

Jako najlepsze rozwiązanie dla silników z wtryskiem bezpośrednim polecamy instalację opartą o sterownik ALEX IDEA. Nasz wybór jest nie przypadkowy, system ten cechuje się bowiem rekordowo niskim spalaniem benzyny, wynoszącym 5-10%.

Instalacja Gazowa - ALEX IDEA

ALEX IDEA

Auta z wtryskiem bezpośrednim w których zamontowaliśmy instalację gazową

FORD ESCAPE

Więcej informacji znajdziesz tutaj >> https://www.customaxis.pl/portfolio-item/ford-escape-iii/

SEAT ALTEA XL

Więcej informacji znajdziesz tutaj >> https://www.customaxis.pl/portfolio-item/seat-altea-xl/

Citroen Berlingo

Więcej informacji znajdziesz tutaj >> https://www.customaxis.pl/portfolio-item/citroen-berlingo/

Zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego!

Wypełnij poniższy formularz! Sprawdzimy możliwość montażu instalacji gazowej w Twoim aucie. Jeżeli nie stwierdzimy żadnych przeciwwskazań, przygotujemy dla Ciebie atrakcyjną ofertę. W razie potrzeby skontaktujemy się by omówić szczegóły.